---
Zapraszamy
NABOŻEŃSTWA
ŚWIĄTECZNE
*
WIELKANOC
8:30
*
PONIEDZIAŁEK
WIELKANOCNY
10:15
Do zobaczenia!

Informacje Parafialne

- W pierwszą niedzielę miesiąca Nabożeństwo spowiednio-komunijne o godzinie 10:15

- W pozostałe niedziele i Święta Nabożeństwa o godzinie 8:30

- Podczas nabożeństwa  odbywają sie zajęcia szkółki niedzielnej dla dzieci w sali parafialnej

- Spotkania Koła Pań w 1-wszą sobotę miesiąca

- Spotkania młodzieży w każdą sobotę o godzinie 17.00

- Lekcje religii odbywają się według ustalonego planu

500 LAT REFORMACJI - DEKADA LUTRA

500 lat REFORMACJI

Piknik Parafialny Drukuj Email
III RODZINNY PIKNIK PARAFIALNY

 

Tak jak w poprzednich latach, i w tym roku spotkaliśmy się 24 sierpnia w Gołkowicach na III Rodzinnym Pikniku Parafialnym. W pikniku wzięli udział  parafianie i goście zaproszeni z sąsiednich parafii. Byli m.in. ks. Marcin Makula z parafii golasowickiej z rodziną, ks. Jan Raszyk z parafii jastrzębskiej z rodziną oraz ks. Tadeusz Konik z Cieszyna, ogólnopolski duszpasterz policji. Wszystkich przybyłych serdecznie powitał proboszcz parafii ks. Daniel Ferek. Wyraził jednocześnie swoją radość z tak licznego udziału parafian i gości w pikniku.

Uczestnicy pikniku parafialnego

Tradycyjnie piknik rozpoczęliśmy modlitwą i wspólnie śpiewanymi pieśniami. Tym dziękowaliśmy Panu Wszechmocnemu za możliwość wspólnego bycia ze sobą w to niedzielne popołudnie i jakże ważną możliwość wzajemnego bliższego poznawania się poprzez rozmowy.Dzięki staraniom organizatorów mogliśmy wysłuchać koncertu Międzyparafialnej Orkiestry Dętej z Golasowic. Koncertu, którego repertuar i poziom wykonania wywarł na wszystkich uczestnikach  naszego pikniku duże wrażenie. Niewątpliwie koncert ten dodał splendoru naszemu piknikowi.Mimo początkowych obaw, pogoda jednak w sumie dopisała. Organizatorzy zadbali też o to, by uczestnicy pikniku mogli się posilić. Panie upiekły tradycyjne śląskie kołacze z makiem, jabłkami i serem, do których można było wypić herbatę lub kawę. Z pieczonych na grillu kiełbasek i krupnioków rozchodził się taki aromat, że niewielu gości odmawiało sobie skosztowania tych przysmaków. Przysmaków udekorowanych dodatkowo rozmaitymi jarzynkami i sosami. Szczególnie, że można było kosztować te przysmaki ze szklanką zimnego piwa.Organizatorzy nie zapomnieli o naszych dzieciach. Wspólne zabawy, tańce, śpiewy  cieszyły nasze najmłodsze pociechy. Do pań, które chętne dzieci "makijażem" buzi zaczarowywały w królewny, kotki czy pajacyki, ustawiła się długa kolejka. Efekty tych "czarów" wywoływały radosny uśmiech na twarzach wszystkich maluchów.  

Dziękujemy organizatorom za zorganizowanie tak udanego pikniku. Łaskawego Boga prosimy by błogosławił plany i zamierzenia organizatorów, by dodał im sił do organizowania kolejnych rodzinnych pikników parafialnych.

Sportowe rywalizacje dzieci

Międzyparafialna orkiestra dęta